A kecskeméti információs nap keretében az érdeklődő vállalkozások megismerhették a munkahelyi képzések támogatásával kapcsolatos felhívások részleteit és közvetlen kapcsolatot teremthettek az érintett felek között.
A rendezők fontosnak tartották, hogy az az érdeklődő vállalkozások minél átfogóbb képet kapjanak a felhíváshoz kapcsolódó prioritásokról, ezért ennek megfelelően került kialakításra a rendezvény programja.
A meghívók kiküldésre kerültek az érintett vállalkozások részére, illetve ezzel párhuzamosan a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara e-mail címéről is, az előzetesen szűrt adatbázis, több ezer vállalkozásának a rendezvényt megelőző héten, majd emlékeztető formájában a rendezvényt megelőző három napban. Ezen túlmenően, a megyei kamara tanácsadó kollégái is készségesen továbbították a meghívókat a szakképzés rendszerében már elért vállalkozóknak.
A rendezvényre leginkább a mikro-, kis-és középvállalkozások regisztráltak, illetve számos telefonos érdeklődés is érkezett az információs napról. A megkeresések a lehetőségek pályázhatóságával kapcsolatosban érkeztek zömében. A rendezvényre leginkább a kecskeméti vállalkozások látogattak el, de érdeklődés mutatkozott Bajáról, Tiszakécskéről, Kiskunfélegyházáról, Kiskőrösről, Kalocsáról is.
A részletes program a következőképpen alakult:
- A rendezvény köszöntőjében Sipos Zsolt, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara titkára üdvözölte a megjelent vállalkozások képviselőit.
- Felnőttképzési követelményekről a tartott szakmai beszámolót Sulyok Tamás a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal képviseletében, a GINOP-6.1.7-17 szakmai vezetőjeként
- A felnőttképzés szakképzési kínálatát mutatta be, a régió és a megjelent vállalkozások adottságait és lehetőségeit figyelembe véve a Student Továbbképző és Műszaki Fejlesztő Kft. ügyvezetője, Lóczi Imre.
- Madarász Erik a Soter-line Oktatási Központ oktatási igazgatója „Munkahelyi képzések és digitalizáció, avagy hogyan kapcsolódik a munkahelyi képzések támogatása a nemzeti iparpolitikához” címmel tartott izgalmas, életszerű példákkal bemutatott szakmai előadást.
A szakmai rendezvény második részében a következő előadások hangzottak el:
- Gedei Gábor a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság GINOP projektmenedzsere a GINOP 6. prioritású pályázatok kiírásairól és aktuális kérdéseiről
- Munkaerőpiaci körkép Bács-Kiskun megyében - Almási László, Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztály, Főosztályvezető-helyettese beszámolója
- Pozitív pályázati tapasztalatok a Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében megvalósuló, Modern Vállalkozások Programjában. Papp Zoltán IKT tanácsadó, meghívott vendégeivel - Marton Balázs, Bro Kft. és Koncsik István, Silicon Dreams Kft. -
A szakmai előadók az előadások után is a vállalkozások rendelkezésére álltak, így lehetőséget teremtve konkrét kérdéseik megválaszolására. A kötetlen beszélgetésekre az ebéd időszakában volt lehetőség, melynek jó kiegészítője volt a szendvicsebéd és kávészünet.
A megjelent és az előzetesen jelentkezett vállalkozások a rendezvényt követő napon, e-mailben megkapták az előadók által rendelkezésre bocsátott szakmai összefoglalókat.