A GINOP-6.1.7-2018-00001 azonosítószámú, „Munkahelyi képzések támogatása” című projekt célja: a gazdaság versenyképességének megőrzése, a vállalkozások versenyképességének támogatása, a gazdaság igényeinek megfelelő képzettséggel és kompetenciákkal rendelkező munkaerő biztosítása.
E célhoz szervesen illeszkednek a tájékoztató napok és a rendezvények, amelynek keretében megismerhetik az érdeklődő vállalkozások a program részleteit, a jó gyakorlatokat és közvetlen kapcsolat épülhet ki az érintett felek között.
2018. április 17. Eger „Munkahelyi képzések pályázati támogatással - Információs nap”
A projekt első tájékoztató rendezvénye Egerben került lebonyolításra.
Médiamegjelenések
A sajtó képviselői a rendezvény kezdetén, a regisztráció idejében interjúkat készítettek néhány előadóval.
Helyszín:
Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, 3300 Eger, Faiskola út 15., Konferenciaterem
Meghívottak köre
A rendezvényre résztvevőként a potenciális pályázói kört és a képzőhelyeket hívtuk meg, illetve a sajtó munkatársait.
- A rendezvényről a tájékoztatót a HKIK 18.000 darab email címre, személyre szólóan megcímezve küldte ki e-mail formájában a Heves megyei regisztrált vállalkozásoknak
- A HKIK hírlevél listájában az önkéntes tagvállalatok szerepelnek, vállalatonként esetlegesen több e-mail címmel is (1200 e-mail cím)
- a pályázati ügyfélszolgálat létrehozása, március 1. óta a két ügyfélszolgálaton dolgozó kolléga 200 céggel lépett közvetlenül kapcsolatba. A cégvezetőket és a pályázatban érdekelt vezető beosztású személyeket telefonos és e-mailes megkeresés útján tájékoztatták a rendezvényről. (200 cég)
- A rendezvényről a felhívás megjelent a HKIK honlapján az Események menüpontban, és a nyitóoldalon külön „slider”-en is futott a meghirdetés (képernyőkép csatolva)
- A HKIK Facebook oldalán külön bejegyzésben adtak tájékoztatást a rendezvényről (képernyőkép csatolva), mely szintén megosztásra került. A statisztikák alapján a megosztás alapján 400 főt ért el a megjelenés.
- Sajtómeghívó: Heves megyei médiumok képviselői, print és elektronikus médiumok: Tíz meghívott sajtóképviselő
A fenti meghívotti körben cégek vezetői, gazdasági vezetők, középvezetők, HR munkatársak szerepelnek, akik számára az Információs Napon elhangzottak értéket képviselnek. A részvétel ingyenes volt, de regisztrációhoz kötött. A regisztrációra online módon volt lehetőségük a résztvevőknek, amelyet a meghívóban elhelyezett linken, a HKIK oldaláról érhettek el.
Az előadások struktúrája
A rendezvény megszervezésekor elsődleges cél volt a pályázatokra történő figyelemfelhívás, népszerűsítés és a pályázatra való felkészüléshez hasznos információk nyújtása valamint a jövőbeni kapcsolatok építésének lehetősége.
Ennek ismeretében az előadások több területet öleltek fel: bemutatásra kerültek a pályázatok tartalmi részei, a képzőhelyek ismertették a felnőttképzési struktúrájukat és betekintést nyerhettünk megvalósított képzésekre a vállalati életben.
Ezen az első nyitórendezvényen az érdeklődők tájékoztatást kaphattak a pályázati feltételekről a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság Pályázati Stratégiai Főosztály (GINOP Irányító Hatóság) osztályvezetőjétől, Danajka Noémitől, ahol kiderült, a kkv keret rendkívül nagy érdeklődésre tart számot, ugyanakkor még nem tervezik a pályázat felfüggesztését, ezért továbbra is várják azok jelentkezését, akik jövőt és lehetőséget látnak a munkavállalóik képzésében.
A nagyvállalatok részéről érkezett érdeklődők megtudhatták, hogy a kötelezően bevonandó inaktív célcsoport felkutatásában a Foglalkoztatási Paktum munkatársaitól, Barta Dórától és Mészáros Ákostól kérhetnek segítséget. File Sándor, a HKIK gazdaságfejlesztési igazgatója praktikus ötletekkel, javaslatokkal látta el azokat, akik úgy döntöttek, élnek a pályázat benyújtása által kínált lehetőségekkel.
A képzésben rejlő lehetőségeket és a megyei képzési kínálatot az OK-TAT-60 Kft., a Szakképzési Centrum és a Soter-Line vezetői prezentálták, a képzésekre vonatkozó szakmai követelmény- és elvárás rendszert pedig Sulyok Tamás a GINOP 6.1.7 program szakmai vezetője, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal munkatársa ismertette. A rendezvényen a jó gyakorlatról is hallhattak előadást a jelenlévők: a K&V Fuvarozási Kft. gazdasági igazgatója bemutatta, hogyan és milyen sikerekkel valósul meg évek óta náluk a vállalati képzés önerőből, vagy pályázati forrás igénybevételével. Kihangsúlyozta, napjainkban a gazdasági versenyképesség megőrzése érdekében elengedhetetlenül szükséges a munkavállalók képzése és megtartása.