Időpont: 2019.április.24.
Város: Nyíregyháza
Helyszín: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
Az információs napot Nagyné Varga Katalin a SZ.SZ.B. Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a munkaerőképzés egyre nagyobb szerepet kap a vállalkozások életében, amelybe érdemes befektetni.
- Az első előadó Gedei Gábor GINOP projektmenedzser volt a Pénzügyminisztériumtól. Beszámolójában a projekttel kapcsolatos aktuális kérdésekről beszélt. A változások bejelentésének fontosságáról, a támogatói okiratok módosításáról, az előleg igénylésekről, a kifizetési kérelmekről, az EPTK felület kezeléséről. Kihangsúlyozta a helyszíni ellenőrzések fontosságát, melynek kapcsán a projekt pénzügyi és adminisztratív megvalósítását vizsgálják előzetes bejelentés nélkül végrehajtva. Felhívta a figyelmet az olyan esetekre, amelyek felfüggeszthetik a kifizetéseket.
- A következő előadó Tarpai Szilvia az NSZFH szakmai asszisztense, felnőttképzési szakértő volt. Először a monitoring látogatások céljáról és a kedvezményezettek kötelezettség vállalásairól beszélt. Beszélt a monitoring látogatások szakmai tapasztalatairól, szólt a leggyakoribb hibákról. Kiemelte, hogy milyen arculati elemeket kell kötelezően betartani és részletesen bemutatta azok formai követelményeit.
- Madarász Erik a Soter-Line Oktatási Központ oktatási igazgatója előadásában a kedvezményezettekkel együttműködő felnőttképző intézmények felelősségéről beszélt. Rámutatott, milyen sokféle jogszabálynak kell megfelelniük a képzések végrehajtása és szabályszerű dokumentálása során. Kitért a dokumentumok megőrzésének határidejére is. Kiemelte a felnőttképzés szerepét a gazdasági fejlődésben, és bemutatta a távoktatást, mint új képzési lehetőséget. Néhány gyakorlati tanáccsal szolgált a távoktatási képzés alkalmazásáról.
- Ezután következett a „Jó gyakorlat”, amelyet Vámosi Vanda tartott, aki az Alpin-Salewa ZRT üzleti tervező-elemző referense. A ZRT történeti áttekintésével kezdte, majd röviden összefoglalta a pályázat „életútját”. Bemutatta a projektben meghatározott tevékenységek szakmai és pénzügyi sarokpontjait, majd felvázolta a megvalósított képzések fajtáit és a résztvevők összetételét. Előadása végén beszélt a megvalósítás során felmerült tapasztalatokról és néhány gyakorlati tanácsot adott a jelenlévő vállalkozások képviselőinek.