2018. augusztus 28-án közel 50 érdeklődő részvételével tájékoztató rendezvény zajlott, melynek kiemelt témája a GINOP-6.1.8-17 pályázat által támogatott Vállalati Képző Központok rendszerének kialakítása és működtetése volt. A rendezvény fő célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a kifejezetten nagyvállalatok számára kiírt pályázatra a közelgő pályázat-beadási határidőre való tekintettel. A vállalatok képviselői a pályázat részleteiről és a pályázás tapasztalatairól, illetve nehézségeiről kaptak tájékoztatást.
A hivatalos megnyitót Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal szakmai főigazgató helyettese tartotta.
- Az első előadó Danajka Noémi a Pénzügyminisztérium gazdaságfejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkárságának osztályvezetője volt. Előadása során kitért a pályázat beadásának módosított határidejére, a jelentősebb változásokra, a főbb tartalmi-értékelési szempontokra, az elszámolható költségekre, a szakmai elvárásokra, költségkorlátokra, valamint a pályázati tanácsadások során leggyakrabban ismétlődő kérdésekre.
- Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára a szakképzés új kihívásairól beszélt. Kiemelte a szakképzés oktatásban betöltött szerepét, a felnőttképzés fontosságát a humánerőforrás fejlesztésében, valamint az élethosszig tartó tanulás jelentőségét.
- Érsek Emese, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal minőségbiztosítási koordinátora a GINOP-6.1.8-17 pályázathoz kapcsolódó képzési tervek előminősítésének folyamatáról tartott előadást.
- Az Információs nap utolsó előadását Sándor Csaba, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. csoportvezetője tartotta. A cég sikeresen túljutott az előminősítés folyamatán. Az előadásban erről, illetve a pályázati tapasztalatokról beszélt. Felhívta a figyelmet a nehézségekre és a legfontosabb tudnivalókra. Előadásával ösztönözte a nagyvállalatokat a pályázat beadására.
Az egyes előadások után a résztvevőknek lehetőségük nyílt arra, hogy kérdezzenek az előadóktól. Több olyan kérdés is felmerült, amely hasznos lehet egy új pályázónak ahhoz, hogy sikeresen összeállítsa szakmai anyagát a pályázat beadásához.