Időpont: 2019.március.07.
Város: Szekszárd
Helyszín: Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
A szekszárdi Információs napon a pályázatokon nyertes cégek, vállalkozások, a képző intézmények és pályázatírok vettek részt, akiket Dr. Fischer Sándor a Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntött.
- Az első előadó Gedei Gábor a Pénzügyminisztérium GINOP projektmenedzsere volt, aki részletesen beszámolt a pályázati konstrukciók főbb pénzügyi, elszámolási, előleglehívási opcióiról és a kifizetési kérelmek kezeléséről, illetve a támogatói okiratok módosítási lehetőségeiről. Kisebb praktikákkal, hasznos tanácsokkal látta el a résztvevő vállalkozókat.
- A következő előadó Török Kinga a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal monitoring tevékenységvezetője volt. Előadásában részletesen kifejtette a monitoring látogatásokhoz kapcsolódó technikai, szakmai és személyi feltételek kritériumait, kiemelte a projektek szakmai megvalósításában történt változások bejelentési kötelezettségének fontosságát és azok online lehetőségeit. Beszámolt az NSZFH szoros havi monitoring látogatási programjáról. Kihangsúlyozta, hogy az NSZFH minden segítséget megad a cégeknek a szakképzési programok zökkenőmentes megvalósításához és a sikeres pályázati adminisztrációhoz.
- Madarász Erik a Soter-Line Oktatási Központ oktatási igazgatója a felnőttképző intézmények felelősségéről tartott előadást. Felhívta a figyelmet, hogy mind a vállalkozások, mind a felnőttképzők számára elengedhetetlen a szoros együttműködés kialakítása a sikeres projektzárás érdekében. A felnőttképzőkkel szemben támasztott igények mellett rávilágított a folyamatos munkahelyi képzések fontosságára. Precíz, alapos adminisztráció mellett további lehetőségeket vázolt fel a távoktatási programba történő munkavállalói bevonást illetően egy utólagos oktatási, pályázati módosítási kérvény beadása mellett.
Ezek után következett a meghívott „Jó gyakorlat”. Hornok Jenő a TMKIK Vállalkozásfejlesztési osztályvezetője, tanácsadója a pénzügyi elszámolások fontosságáról, a lehívási folyamatok többsoros megoldási lehetőségeiről beszélt. Példaként említett néhány helyi vállalkozó által említett nehézséget, mely a szakmai megvalósítás gátja lehet, ugyanakkor biztatta a megjelenteket, hogy az uniós pályázatok adta lehetőséggel merjenek és próbáljanak is élni.