Időpont: 2018.november.22.
Város: Szombathely
Helyszín: Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
A rendezvény köszöntőbeszédét Dr. Tordai Péter a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke tartotta.
- Az első előadó Gedei Gábor a Pénzügyminisztérium GINOP projektmenedzsere volt, aki beszámolt az aktuális pályázatokról a mérföldkövekről és a fontos tudnivalókról. A résztvevők tájékoztatást kaptak a pályázatok jelenlegi feldolgozottsági szintjéről, a már beérkezett dokumentumok összértékéről és arról is, hogy még mekkora forrás áll rendelkezésre.
- A következő előadó Török Kinga a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal monitoringvezetője volt, aki bemutatta a jövőbeli monitoring látógatások folyamatát, kihangsúlyozta a legfontosabb elvárások, kritériumok teljesítésének szükségességét és biztosított minden jelenlévőt az NSZFH-s szakemberek jövőbeli, pozitív, támogató hozzáállásáról a vállalkozói látogatások során. A tájékoztató felületet is kiemelte, amely a pályázók rendelkezésére áll a megvalósítási folyamat során, ahol számos kérdés és hasznos információ megtalálható. Szó volt a szükséges dokumentáció tartalmi elemeiről is. Az előadó biztosította a résztvevőket, hogy a monitoring tevékenység a vállalkozók támogatására irányul, az egyértelmű elvárások betartása mentén haladva.
- Ezután Madarász Erik a Soter-Line oktatási igazgatója következett. Ismertette a munkaerőpiac összetételének megváltozását és ezek okait. Kiemelte és rávilágított a folyamatos munkahelyi képzések fontosságára, mind a munkáltató, mind a munkavállaló szemszögéből. Beszélt arról is, hogy a képzéseknek nem csak egy vezetőtől érkező „külső” igénynek kell lennie, hanem a munkavállalókból eredő „belső” igénynek is. Ezáltal könnyebben boldogul a munkavállaló a munkaerőpiac-i élete során is.
- Ezek után következtek a meghívott „Jó gyakorlatok”. Elsőként Dr. Kántor Gyöngyi a Sága Foods Zrt HR vezetője tartott előadást a képzések gyakorlatáról. Bemutatta a 100 éves múltra visszatekintő vállalat alapértékeit és azokat a törekvéseket, amelyeket a dolgozók képzésében valósítanak meg. Hangsúlyozta, mekkora lehetőség számukra, hogy nyertek és ismertette a nyertes pályázatuk képzési tervéhez kapcsolódó egyéb feladatokat is.
- A következő „Jó gyakorlatot” Gaál Zoltán a Gaálhab Szivacsfeldolgozó Kft ügyvezetője tartotta, a humán erőforrás fejlesztés szerepéről. Előadásában bemutatta a vállalat fejlődésének fontosabb lépcsőfokait és az ehhez kapcsolódó képzések fontosságát, amelyekhez kiemelkedően fontosak a GINOP pályázatok.