Kiemelt projekttel a munkahelyi képzésekért
2018. november 8-án sajtónyilvános rendezvényt tartott a GINOP-6.1.7-17 kiemelt projekt. A rendezvényen a kiemelt projekt tevékenységeit ismertető előadások hangzottak el, amelyek keretében bemutatásra kerültek a projekt főbb feladatai.
A sajtónyilvános rendezvényt a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal projektirányítási főigazgató-helyettese, Csontos Dávid nyitotta meg, aki bemutatta az NSZFH megvalósítás alatt álló projektjeit, amelyeknek együttes célja a szakképzés és a felnőttképzés szakterületének fejlesztése. Csontos Dávid kifejtette, hogy a Hivatal projektjei egymást erősítik, egy összefüggő, komplex fejlesztési egységet alkotnak, nem egy közülük konzorciumi partnerekkel közösen kerül megvalósításra, ahogyan a GINOP-6.1.7-17 kiemelt projekt is.
A rendezvény nyitóelőadását Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára tartotta, aki beszédében kiemelte, hogy a munkaerőpiacon zajló gyors és dinamikus változások miatt a felnőttképzésben is gyors reakciókra van szükség a munkaerőpiac által igényelt képességek, készségek fejlesztését illetően.
Következő előadóként a GINOP-6.1.7-17 kiemelt projekt projektmenedzsere, Vavró Márta bemutatta a projekt elsődleges céljait, megvalósuló tevékenységeit, mérföldköveit, valamint beszélt a projekt keretében az NSZFH munkatársai által ellátandó szakmai monitoring feladatokról is. A projektmenedzser asszony beszédében kiemelte, hogy a szakmai monitoring során a hivatal célja nem az ellenőrzés, hanem a szakmai segítségnyújtás megvalósítása a kedvezményezettek sikeres pályázása érdekében.
A következő előadó Vörös-Gubicza Zsanett, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatási és képzési igazgatója volt, aki a munkahelyi képzések és a munkahelyek versenyképességének összefüggéseiről beszélt. Elmondta, hogy a kamara elsődleges feladata a GINOP-6.1.7-17 kiemelt projekt megvalósítása során a tájékoztatás és a személyes tanácsadás. Ez a kamara számára testhezálló feladat, hiszen a már évek óta működő kamarai hálózat közvetlenül éri el a vállalkozásokat, például a duális képzés működtetésében végzett feladatain keresztül éppen az oktatás és a képzés területén.
Az esemény zárásaként két pályázó tartott előadást: Gotthárd Imre, a GIGA 2003 Kft. ügyvezetője a kisvállalkozások, míg Fókás Gábor, a Zalavíz Zrt. HR-vezetője a nagyvállaltok szemszögéből értékelte a munkahelyi képzések előnyeit, a pályázás hasznosságát.
Gotthárd Imre prezentációjában a fejlődést hangsúlyozta, és a munkavállalóknak szánt tréningek hasznosságát. „Egy rosszabb dolog van annál, ha a munkavállalóinkat képezzük, és ők ezek után elhagyják a cégünket: ha nem képezzük őket, és maradnak.”
Fókás Gábor nagyvállalati szempontból vizsgálta a munkavállalók képzésének hatékonyságát. Elmondta, hogy a folyamatosan fejlődő piaccal és technológiai újításokkal minden nagyvállalatnak érdemes lépést tartani, és ennek kiemelt területe a munkavállalók képzése.
A rendezvényen a sajtó képviselői is megjelentek. A GINOP-6.1.7-17 kiemelt projekt a Széchenyi 2020 program keretében az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával 2018. február 1. és 2020. december 31. közötti időszakban 2,7 milliárd forintból valósul meg.